Bieg Nocy Listopadowej 2019 – Za Wolność Naszą i Waszą V edycja

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie sportowe „Za Wolność Naszą i Waszą” – Bieg Nocy Listopadowej 2019, które odbędzie się 30 listopada 2019 roku na terenie Lądowego Toru Przeszkód, Ośrodka Sprawności Fizycznej oraz pasa taktycznego Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

O Biegu
Bieg Nocy Listopadowej 2019 – „Za Wolność Naszą i Waszą” to bieg dzienny i nocny, odbywający się w Święto podchorążych, upamiętniający Powstanie Listopadowe i jego uczestników, organizowany przez Fundację SPRZYMIERZENI z GROM, której partnerem w przedsięwzięciu jest Wojskowa Akademia Techniczna.  Są to zawody sportowe, wymagające kondycyjnie, zawierające elementy ekstremalne, w tym 30 przeszkód, zwieńczone strzelaniem z broni długiej. Bieg odbywa się na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i jest przygotowywany przez obecnych i byłych żołnierzy i funkcjonariuszy służb MON i MSWiA. Organizatorzy prowadzą klasyfikację indywidualną oraz klasyfikację biegnących w umundurowaniu i stroju sportowym.
Oprócz upamiętnienia Powstania Listopadowego i jego uczestników, Bieg każdego roku jest także memoriałem poświęconym jednemu z funkcjonariuszy służb mundurowych. Tegoroczny Bieg poświęcono pamięci ppor. Pawła „Majora” Majorkiewicza, absolwenta-oficera Wojskowej Akademii Technicznej.

Uczestnicy Biegu będą rywalizowali sportowo i upamiętniali Powstańców Listopadowych oraz współczesnych weteranów służb mundurowych. Połączą w ten sposób złożenie hołdu tym, którzy stali i stoją na straży bezpieczeństwa i obrony Ojczyzny, ze swoim wysiłkiem fizycznym, a tym samym symboliczną ofiarą potu na rzecz budowy właściwych postaw obywatelskich, w tym miłości do Polski. Co ważne, czyniąc to pod hasłem „Za Wolność Naszą i Waszą” utrwalą to przesłanie i zrozumienie dla konieczności współpracy z innymi państwami i narodami, w tym amerykańskim, dla którego krzewione podczas biegu wartości są równie bliskie.

Głównymi celami inicjatywy są:

1. Upamiętnienie Powstania Listopadowego i jego uczestników.
  2. Wzrost poczucia tożsamości narodowej i identyfikacja wojska z tradycjami narodowymi.
  3. Zwiększenie wiedzy o historii wojskowości, w tym o bohaterskich czynach żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego w walce o suwerenność i niepodległość Ojczyzny.
  4. Wzmacnianie etosu Żołnierza Wojska Polskiego.
  5. Popularyzacja służby w Siłach Zbrojnych RP, w tym w szczególności w służbach i jednostkach specjalnych RP, Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, SOP, oraz w innych instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Państwa Polskiego.
  6. Uczczenie pamięci Ś.P. ppor Pawła „Majora” Majorkiewicza, absolwenta Wojskowej Akademii Technicznej.
  7. Krzewienie pamięci i szacunku oręża polskiego, jednostek wojskowych i Sił Zbrojnych RP
  8. Propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz aktywności fizycznej.
  9. Praktyczne zapoznanie się z wybranymi elementami szkolenia Wojska Polskiego i służb mundurowych.

Uczcij z nami święto zrywu niepodległościowego 30 listopada 1830 r. – Święto podchorążych RP.

Trasa Biegu Nocy Listopadowej 2019 – „Za Wolność Naszą i Waszą”
Bieg organizowany jest w dniu 30.11.2019r. (sobota) na terenie pasa taktycznego Wojskowej Akademii Technicznej, przy ulicy Kartezjusza w Warszawie. Trasa biegu o długości 9 km obejmuje 30 przeszkód technicznych i terenowych, w tym strzelanie sportowe. Zawody realizowane są w ubiorze polowym służb mundurowych, bez względu na warunki atmosferyczne z pomiarem czasu zawodników netto. Wśród przeszkód znajdują się transzeje, przepusty, podbiegi, przenoszenie ciężarów, kłody, zadania wykonywane w parze, przeszkody wojskowego Ośrodka Sprawności Fizycznej. Wykorzystany jest trudny teren leśny z przepustami i kanałami wodnymi, pola drutu kolczastego, zwieńczone strzelaniem do tarcz.

Biuro Biegu będzie otwarte 30.11.2019r. od godz. 15:00. Start Biegu, kilka tur co 10-20minut, od godz. 17:00. Zakończenie Biegu około godz. 22:00

REGULAMIN BIEGU

.