Działalność i zarząd

Działalność Fundacji kierowana jest do funkcjonariuszy służb mundurowych w służbie czynnej i w stanie spoczynku oraz członków ich najbliższych rodzin, którzy z przyczyn związanych z wykonywaną służbą/pracą znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej (zdrowotnej, materialnej, zawodowej).

Zakres pomocy obejmuje różne dziedziny życia osobistego i zawodowego funkcjonariuszy.
Fundacja zapewnia swoim podopiecznym wsparcie medyczne, psychologiczne, prawne i socjalne, a także pomaga w wyrównywaniu szans na rynku pracy.

W przypadku osób poszkodowanych na służbie, organizujemy i koordynujemy pomoc medyczną i finansową. Pomagamy w dostępie do lekarzy specjalistów, transporcie do szpitala, wspieramy poszkodowane rodziny.

Ważnym zadaniem Fundacji jest szeroko pojęta edukacja dla bezpieczeństwa i zdrowia obywateli. Podejmujemy współpracę w zakresie bezpieczeństwa z organami administracji rządowej i innymi organizacjami pozarządowymi.

Organizujemy szkolenia, warsztaty i inne spotkania o charakterze naukowym z zakresu bezpieczeństwa państwa, ratownictwa, obrony ludności i zagrożeń terrorystycznych. Planujemy działalność patriotyczno-edukacyjną młodzieży.

Fundacja jest otwarta na współpracę z różnymi organizacjami (krajowymi i międzynarodowymi) o podobnych celach.

Prezes Zarządu Fundacji:
Grzegorz WYDROWSKI